НовиниУкраїна

Змінено повноваження Комісії з питань вищого корпусу держслужби у системі правосуддя

15.11.2019 / 12:19
338
+A
-a

Змінено повноваження Комісії з питань вищого корпусу держслужби у системі правосуддя

14 листопада 2019 року Вища рада правосуддя затвердила зміни до Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя та внесла зміни до персонального складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

Уточнено порядок реалізації Комісією повноваження щодо проведення конкурсу на зайняття посад державної служби категорії «А» в системі правосуддя, роботи Комітету з питань відбору кандидатів на зайняття посад та Комітету з дисциплінарних проваджень.

Зокрема, зазначено, що Комісія проводить у порядку, встановленому Положенням про проведення конкурсів для призначення на посади державних службовців у судах, органах та установах системи правосуддя, конкурс на зайняття посад державної служби категорії «А» в системі правосуддя та вносить суб’єкту призначення пропозиції щодо кандидатур на такі посади загальною кількістю не більше п’яти осіб.

Із Положення виключено право Комісії надавати згоду на дострокове звільнення з посади за ініціативою суб’єкта призначення державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» в системі правосуддя, та вносити пропозиції суб’єкту призначення щодо переведення державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» в системі правосуддя, на рівнозначну або нижчу посаду до іншого державного органу в системі правосуддя.

Відповідно до змін Комітет з дисциплінарних проваджень формуватиме дисциплінарну справу згідно з Порядком обліку та роботи з дисциплінарними справами, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби.

Комітет з дисциплінарних проваджень здійснюватиме також підготовку пропозицій про наявність чи відсутність підстав для притягнення до відповідальності, враховуючи ступінь вини, характер і тяжкість дисциплінарних проступків, вчинених державними службовцями, які обіймають посади державної служби категорії «А» в системі правосуддя, та подаватиме їх на розгляд Комісії.

Якщо щодо державного службовця, який обіймає посаду державної служби категорії «А» в системі правосуддя, стосовно якого здійснюється дисциплінарне провадження, відкрито провадження у справі щодо оскарження рішення, дії чи бездіяльності та дисциплінарний проступок, який є предметом дисциплінарного провадження, пов’язаний із цим рішенням, дією чи бездіяльністю, Комітет з дисциплінарних проваджень не подає пропозиції до набрання законної сили судовим рішенням, ухваленим у цій справі. У разі якщо судове рішення не набирає законної сили протягом строку притягнення державного службовця до дисциплінарної відповідальності, визначеного Законом України «Про державну службу», Комітет з дисциплінарних проваджень подає на розгляд Комісії пропозицію про закриття дисциплінарного провадження.

Вища рада правосуддя також виключила з персонального складу Комісії членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Олександра Дроздова та Сергія Остапця.

Зазначимо, повноваження члена Комісії припиняються у разі припинення повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Нагадаємо, до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя входять:

два члени Вищої ради правосуддя, які не є суддями чи суддями у відставці;

два члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які не є суддями чи суддями у відставці;

два члени Ради суддів України;

три судді Верховного Суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика