НовиниУкраїна

У виправній колонії системно порушують права жінок

12.11.2019 / 16:11
295
+A
-a

У виправній колонії системно порушують права жінок

Представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили візит до Державної установи «Збаразька виправна колонія (№ 63)» та перевірили стан дотримання прав засуджених жінок.

Візит виявив велику кількість проблем у діяльності установи, які були озвучені під час безпосереднього спілкування із засудженими, що масово зверталися до учасників моніторингової групи.

Зокрема, під час моніторингу виявлено численні порушення прав і свобод засуджених жінок, у тому числі ті, що можуть бути розцінені як катування та жорстоке поводження.

Учасниками моніторингової групи було відзначено незадовільний емоційний стан утримуваних в установі осіб. Встановлено, що адміністрацією установи, всупереч вимогам кримінально-виконавчого законодавства, не забезпечено належних комунально-побутових умов. Зокрема, у відділеннях соціально-психологічної служби відсутнє опалення.

Внаслідок проведення ремонтних робіт засуджені змушені перебувати в холодних переповнених приміщеннях, у тому числі в приміщенні спортзалу, понад дві доби (10-12оС вдень, 5-6оС вночі) зі стійким запахом фарби.

При цьому вказані ремонті роботи проводяться безпосередньо засудженими жінками з червня місяця. Також у відвіданих відділеннях відсутня тепла вода.

Виявлено порушення права засуджених на контакт із зовнішнім світом. Засудженим дозволяють здійснювати телефонні дзвінки лише у разі наявності певної кількості охочих (від 10 осіб); утримувані масово звертались до учасників візиту про неможливість відправлення скарг та заяв до відповідних установ, оскільки адміністрацією встановлено практику заборони скаржитися на умови перебування чи неналежне поводження з боку працівників колонії.

Також встановлено порушення трудових прав утримуваних, зокрема в майстерні для виготовлення ялинкових іграшок, в якій наявний стійкий запах клею та відсутня вентиляція, виявлено 6 працюючих жінок. При цьому в порушення законодавства про працю вони офіційно не працевлаштовані, не забезпечені спецодягом, респіраторами тощо. На 224 засуджених в установі працює лише одна пекар, яка працює у вихідні та святкові дні, проте зазначений час роботи у табелях обліку робочого часу не фіксується.

Вказане вище є грубим порушенням прав в’язнів та негативно впливає на їхній емоційний стан, нівелює основоположні принципи діяльності установ Державної кримінально-виконавчої служби України та може бути охарактеризовано, як катування, жорстоке або таке, що принижує гідність, поводження або покарання.

Також в установі виявлено порушення законодавства про захист персональних даних. Так, на інформаційних стендах чи інших місцях у відділеннях соціально-психологічної служби наявна інформація з персональними даними засуджених осіб, що перебувають на профілактичному обліку, та всупереч вимогам законодавства про захист персональних даних була розміщена без їхньої згоди, оскільки адміністрація не змогла надати цьому підтвердження.

«Встановлено, що порушення, які допускаються адміністрацією установи, мають системний характер, а незважаючи на внесені акти реагування органів прокуратури, залишаються не усуненими, що свідчить про неналежне виконання своїх посадових обов’язків відповідальними особами вказаних установ», – йдеться у повідомленні.

Водночас були встановлені порушення прав засуджених на охорону здоров’я та медичну допомогу.

Зокрема, не виконуються вимоги інфекційного контролю за туберкульозом, а саме пункт збору мокроти розташований при вході в клініко-діагностичну лабораторію в місці для паління. В палатах другого легеневого відділення старі дерев’яні вікна заклеєні на зиму, що робить неможливим їх провітрювання.

Моніторинговою групою встановлено, що утримуваним жінкам не надається хірургічне лікування При вивченні медичної документації виявлено двох пацієнток, які потребують хірургічного втручання.

Роботу молодшого медичного персоналу виконують ув’язненні безоплатно.

За результатами моніторингового візиту до вказаної установи, Міністерству юстиції України та іншим органам буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням рекомендацій щодо їх усунення.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика