НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: конкурс до Офісу Генпрокурора та антикорупційної прокуратури, нове рішення КСУ, відбір адвокатів БПД, проєкт «Я маю право» закрито, набув чинності закон про Фонд розвитку підприємництва

25.01.2020 / 09:00
219
+A
-a

Найголовніше за тиждень: конкурс до Офісу Генпрокурора та антикорупційної прокуратури, нове рішення КСУ, відбір адвокатів БПД, проєкт «Я маю право» закрито, набув чинності закон про Фонд розвитку підприємництва

Стартував прийом документів на посади прокурорів в Офісі Генпрокурора

20 січня 2020 року розпочався прийом документів від кандидатів в межах добору на 100 вакантних посад прокурорів в Офісі Генерального прокурора.

Процедура конкурсу аналогічна атестації прокурорів і складається з трьох етапів – тести на знання законодавства і загальні здібності та співбесіда з практичним завданням.

Документи від охочих будуть прийматись до 2 лютого 2020 року включно.

За результатами конкурсу буде складено рейтинг успішних кандидатів, які потім пройдуть навчання і стажування.

Участь у доборі мають право брати особи, які мають юридичну освіту і п’ятирічний досвід роботи в галузі права та не займали посаду прокурора на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» та відповідають іншим вимогам, визначеним статтею 27 Закону України «Про прокуратуру».

Окрім того, встановлено, що у лютому-березні 2020 року заплановано проведення відкритого конкурсу з відбору кандидатів на зайняття посад прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Відбір кандидатів проводитиметься на зайняття 11 вакантних посад прокурорів відділів управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді.

24 січня 2020 року відбулося перше засідання конкурсної комісії з відбору кандидатів.

КСУ схвалив рішення за скаргою щодо доступу до матеріалів справ суду

Перший сенат Конституційного Суду України ухвалив рішення у справі за конституційною скаргою В’ячеслава Плескача, визнавши положення другого речення частини четвертої статті 42 Закону України «Про Конституційний Суд України» конституційними.

У своєму клопотанні В’ячеслав Плескач оспорював положення Закону, відповідно до яких інформація за запитами щодо матеріалів справи, яку розглядає Конституційний Суд, не надається.

КСУ наголошує, що право особи на доступ до інформації, гарантоване статтею 34 Конституції України, не є абсолютним і може підлягати обмеженням. Такі обмеження мають бути винятками, які передбачені законом, переслідувати одну або декілька законних цілей і бути необхідними у демократичному суспільстві.

У разі обмеження права на доступ до інформації законодавець зобов’язаний запровадити таке правове регулювання, яке дасть можливість оптимально досягти легітимної мети з мінімальним втручанням у реалізацію вказаного права і не порушувати сутнісний зміст такого права.

Суд зазначає, що відкритість визначено однією з головних засад діяльності Конституційного Суду України (стаття 2 Закону), яка забезпечується шляхом проведення публічного розгляду справ на пленарних засіданнях Сенату чи Великої палати Суду, надання доступу до публічної інформації Суду, оприлюднення на офіційному вебсайті всіх актів Конституційного Суду України за результатами конституційного провадження тощо.

Питання доступу до публічної інформації в Конституційному Суді України врегульовано статтею 42 Закону. Системний аналіз положень Закону вказує на те, що Суд є розпорядником як відкритої публічної інформації, так і інформації з обмеженим доступом.

Враховуючи визначені Законом вимоги до конституційної скарги та умови її прийнятності, скарга містить персональні дані особи (конфіденційну інформацію про особу) та, фактично, є результатом її інтелектуальної діяльності. У зв’язку з цим, тексти конституційних скарг не є публічною інформацією і не оприлюднюються на офіційному вебсайті КСУ. Таким чином, оспорювані положення Закону спрямовані на захист інформації з обмеженим доступом.

Відтак, Конституційний Суд України дійшов висновку, що обмеження, встановлене у другому реченні частини четвертої статті 42 Закону, ґрунтується на приписах закону, переслідує таку легітимну мету, як захист прав осіб, зокрема права на невтручання в особисте і сімейне життя, гарантованого статтею 32 Конституції України, та забезпечення конституційного принципу незалежності діяльності КСУ у ході реалізації ним своїх юрисдикційних повноважень.

Оспорюване законодавче обмеження також не є цензурою у сфері конституційного провадження, оскільки має тимчасовий характер і завершується одночасно із закінченням розгляду справи Конституційним Судом України.

Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене.

Розпочався відбір адвокатів для надання безоплатної правової допомоги

20 січня розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, який триватиме до 30 березня 2020 року.

Для участі у конкурсі адвокатам необхідно:

1) до 23 лютого 2020 року зареєструватися на веб-сторінці contest.legalaid.gov.ua, де потрібно:

заповнити онлайн анкету та біографічну довідку;

зазначити адресу електронної пошти для отримання інформації у зв’язку з конкурсом;

завантажити скановані копії заяви, форма якої встановлена Мін’юстом; усіх заповнених сторінок паспорта (чи іншого документа, що посвідчує особу), свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та мотиваційного листа (до 500 слів), складеного у довільній формі.

За фактом реєстрації адвокат отримає повідомлення Координаційного центру з надання правової допомоги про прийняття заявки на опрацювання. Після перевірки надісланих копій документів і відомостей про адвоката в Єдиному реєстрі адвокатів України, адвоката буде поінформовано про їх відповідність чи невідповідність встановленим вимогам через електронну пошту.

У разі отримання повідомлення про невідповідність документів встановленим вимогам реєстрацію можна пройти повторно (до завершення строку реєстрації).

Участь у конкурсі можуть брати адвокати, відомості про яких внесені до Єдиного реєстру адвокатів України.

2) протягом 27 лютого – 09 березня 2020 року пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги» та скласти тестові завдання, що оцінюються автоматично (адреса веб-сторінки дистанційного курсу, логін та пароль будуть зазначені в електронному повідомленні Координаційного центру з надання правової допомоги).

3) протягом 16 – 19 березня 2020 року (конкретні дата, час і місце проведення будуть повідомлені кожному адвокатові додатково) пройти індивідуальні співбесіди з конкурсною комісією, під час якої адвокати оцінюватимуться за критеріями мотивації до надання безоплатної правової допомоги, комунікабельності, емоційної врівноваженості, вміння представити приклади надання правової допомоги.

Під час проходження співбесіди із конкурсними комісіями адвокати повинні пред’явити оригінали паспорта та свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.

Окрім того, з 11 по 13 березня 2020 року конкурсні комісії розглядатимуть подані адвокатами копії документів, оцінюючи адвокатів за критеріями стажу адвокатської діяльності, наявності або відсутності застосовання до адвоката дисциплінарних стягнень та враховуючи результат проходження адвокатом дистанційного курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги». Цей етап відбувається без персональної участі адвокатів.

Адвокати, які пройдуть конкурс, залучатимуться до надання БВПД на постійній основі за контрактом або на тимчасовій основі на підставі договору.

Кабінет Міністрів закрив правопросвітницький проєкт «Я маю право»

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням № 28-р від 15 січня 2020 року скасував постанови, що пов’язані з правопросвітницьким проєктом «Я маю право».

Нагадаємо, попередній уряд запустив проєкт у 2017 році і у липні 2019 року продовжив його ще на три роки.

Скасовано розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638 «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2017 – 2019 роках»; від 20 грудня 2017 року № 1012 «Про схвалення Стратегії інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права на період до 2019 року» і від 17 липня 2019 року № 552 «Про реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» у 2020 – 2022 роках».

Зазначимо, проєкт «Я маю право» роз’яснював, як захистити права українців у найрізноманітніших сферах життя – від виборів до всиновлення дітей.

Чому проєкт вирішили закрити, в уряді Олексія Гончарука не пояснили.

Набув чинності закон про Фонд розвитку підприємництва

23 січня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» № 436-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 14 січня 2020 року.

Зміни передбачають виділення 2 млрд грн для запуску програми кредитів під 5, 7 та 9 відсотків для підтримки мікро- та малого бізнесу.

Програма дасть змогу малим та середнім підприємцям відкривати власну справу та створити тисячі робочих місць вже у 2020 році.

Фонд розвитку підприємництва надаватиме підтримку у вигляді компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9 відсотків річних за кредитами у гривні. Відсоток залежить від розміру й типу бізнесу.

Також підтримка підприємцям надаватиметься у вигляді часткових гарантій за кредитами, якщо у малого та середнього бізнесу бракує застави.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика